Astım Hastalığı İçin Doğal Yöntemler

Eylül 13, 2018 0 ile Sifa-i Ruh

ASTIM HASTALIĞI

Solunum yollarının süregelen iltihabı sonucu aşırı bir şekilde duyarlı olup ve bazı etkenlerle zaman zaman daralmasına neden olan bir solunum yolu hastalığına astım denir.

Doğuştan duyarlı kimselerde çevresel koşulların etkisi ile oluşmaktadır. Ayrıca daha önce geçirilmiş olan etkenlerdir. ve buna benzer hastalıklar da astımın oluşmasına sebep olabilir.

Ayrıca enfeksiyon, alerji ve emosyonel faktörler de Astım ve bronşit için bitkisel destek tedavi:

Andız denilen bitkinin kökünü iyice doğrayıp suda kaynatılarak çay yapılabilir. Ayrıca bu kökleri safi bal ile beraber karıştırılarak yenirse astım ve bronşit rahatsızlığına öksürük için de faydalıdır. rahatlama sağlar.

Andız otu göğsü yumuşatır balgam söker

Andız otunun şekli; çalılıklar ve dere boylarında biten metre kadar uzayan geniş ve yumuşak yapraklı çiçeklerin başı sarı saçak şeklinde çok yıllık otsu bir bitkidir.

Diğeri, 2 adet bıldırcın yumurtasını bir kap içine kırıp bunun içine iki yemek kaşığı safi balı karıştırıp buna ili halde bir su bardağı süt ilave ederek bu terkibi 15-20 gün kullanırsa öksürük, astım, bronşite bunların şifası için çok faydası olur.

Not: İsterlerse bu devaya birkaç ay devam edebilirler.

Diğeri, Peygamberimiz (s.a.v.) ‘ayva ne güzel bir nimettir” diye methettiği ayva meyvesinin dallarındaki yapacağımız kaynatılarak suyunun içilmesinin de büyük faydası vardır.

Astım ve bronşiti olanlar bıldırcın yumurtasını olarak içilirse bu hastalıklara çok faydalıdır.

 

Kenzü’l Sıhhati’l Ebdaniye