Hastalıklar ve Doğal Tarifler

Eylül 17, 2018 0 ile Sifa-i Ruh

Güneş ve yaşlılık lekelerini gideren deva terkibi şöyledir:

Bir miktar soya fasulyesini kırmızı renge dönene kadar 20 – 25 dakika kaynatıp sonra bu su pamuk ile o lekeli olan bölgelere sürülürse en kısa zamanda yok olup şifa bulur.

 

Şeker hastalığına bağlı olarak meydana gelen yaralara deva terkibi şöyledir:

Şeker hastalığına bağlı olarak meydana gelen ayak yaraları için 6 – 7 gr. ağırlığındaki beyaz dut bitkisinin yaprağını kaynatıp ılık olarak yaraların üstüne damlatılırsa yaralar yok olur.

 

Kaşıntısı olanlara deva terkibi söyledir:

Siyah kuru üzümü  kuru üzümü çekirdekleri ile beraber havanda ezip sabah ve akşamları yenilirse tüm kaşıntıları yok eder.

Karaciğer yağlanması ve toksinleri def etmek icin deva terkibi şöyledir:

Bir tutam maydanoz üzerine 2 kaşık limon suyu ve bir bardak temiz menba suyu koyup, bunları iyice karıştırıp suyunu çıkarıp her gün bir çay bardağı içilmesi ve buna 10 gün devam edilmesi gerekir.

 

İltihapları söktürmek için deva terkibi şöyledir:

Zencefil bitkisini mikserden geçirip suyunu alıp bu suyun içine bir iki damla limon suyu damlatıp sabahları aç karnına bir çay kaşığı içilirse insan vücudundaki iltihapları söktürerek adeta bir antibiyotik tesiri gösterir.

Diz sıvısı azalanlara deva terkibi şöyledir:

Yürümekte güçlük çekip zorlanan kimseler 9 veya 11 adet bamya tohumunu yemekten yarım saat önce ağzına alıp tükürüğüyle birlikte yutsalar azalan diz sıvısının tamamlanmasına faydalıdır. Ayrıca zaman zaman bamya yemeği yemek gerekir.

Uyarı: Bamya tohumları mideye zarar verirse, mideyi koruyan hap kullanılması iyi olur.

Damar tıkanıklığı, tansiyon ve taşları eritip döken deva terkibi şöyledir:

20 tane taze limonu mikser de çekerek suyunu çıkarıp, bu suyun icine 40 diş soyulmuş sarımsağın üzerlerine yumrukla hafifçe vurarak çatlatıp limon suyunun içerisine koyup

20-25 gün bekletip güneş görmeyen bir ortamda saklayıp kapağını açmadan bir sağa bir sola sallayıp sonra sabahları aç karnına yarım çay bardağı içilirse çok büyük faydası görülür.

 

Bel ağrısı, baş ağrısı ve kemiklerdeki rutubeti çıkaran deva terkibi:

Sinameki 15 gr, mastaki (sakız) 15 gr, akgünlük 9 gr. şeker 105 gr. bunların hepsini dövüp eleyip güzelce bir deva olur. Sabah ve akşam 6 veya 9 gr. içilip, bu şekilde 1 – 2 defa tekrarlanırsa bel ve baş ağrısından eser kalmaz. Hatta küçük çocuklarda görülen havale rahatsızlığına da faydalıdır (tecrübe ile sabittir).

 

Bel ağrısı ve kulunç için deva terkibi şöyledir:

Birinci olarak hardalı iyice dövüp, ekşi yoğurt ile karıştırip, ağrıyan yerlere yakı şeklinde sarsalar Allah’ın izniyle ağrı kaybolup gider.

İkinci olarak ise,

sinameki 21 gr. (iyisi olacak ve çöpü alınana kadar dövülecek) üzerlik tohumu 21 gr. çörek otu 21 gr. tatlı badem içi 20 adet bunların tamamını eleyip safi 225 gr. çiğ bal ile macun yaparak iki parçaya bölüp bir parçasını yatmadan önce yiyip yatması gerekiyor. Ve diğer parçasını da sabaha karşı yani seher vakti yiyip öğle vaktine kadar bir şey yenmeyecek. Öğleden sonra erişte çorbası yemek lazımdır Gör ki neler çıkar. Tekrar tekrar denenmiştir. Ihmal etmeyiniz.

Basur Hemoroid İçin

Tecrübe edilmistir :

Bevasir, basur hastalığı illetinden rahatsız olanların sirke, ekşi, acı, yoğurt, süt gibi gıdalardan perhiz etmesi gerekir. Çünkü bu hastalık bunlardan hoşlanmaz.

Daha da artar Dikkat edilmeli!

 

Bir kimseye bu hastalıktan bıkkınlık gelip hayattan ümidini keser halde bile olsa sağlığına kavuşturan deva şöyledir:

Bir baş sarımsağı kabuğu ile beraber ve kırk tane siyah üzümü çekirdeği ile beraber havanda dövüp merhem gibi olana kadar sonra bir bez içerisine koyup bağlanması lazımdır.

şiddetli beyasır hastalığı olan kimseyi bağlı olan bez üzerine oturtup, iki tarafını yorgan ile iyice bastırıp terleyene kadar Sabredip her ne kadar acırsa acısın acısına bakmayıp terledikten sonra yüzünü açıp terini ağır ağır kurutursa şifa bulur. Defalarca denenmiştir.

 

Başka bir deva türü:

Basur, hemoroid, mayasıl hastalık ları için, kurşunu törpüleyip, ince elekten geçirip, bal, kursun 90 gram, sakız 90 gram, sinameki 240 gram, seker 90 gram, tüm bu maddeleri iyice dövüp birbirine karıştırıp, kapalı bir şişe veya kapalı kavanozda saklayıp akşam ve sabah ceviz kadar yenilirse Allahın izni ile şifa bulurlar

 

Başka bir deva türü:

Yine Bevasır ve mayasıl için kanatlı çekirgenin ayaklarını dövüp üzerine bir sargı ile koyulursa makatta olan siğilleri döküp ve kurutur, giderir.

 

Diğer deva terkibi: İlgin (yilgin) ağacının birazını ya basur ve mayasılı olan kimsenin alt tarafında tütsü edilirse buhur duman oralara ulaşıp dumanının içinde kalırsa, hemoroidi, mayasılı kurutur.

EL VE AYAK SIZILARI

Kemikler içinde ve insanın her ne tarafında olursa olsun biizni Huda ağrı sızı yok olur.

Deva terkibi şudur: Keskin sirke 600 gram, siyah kuru üzüm 600 gram ve bunlar sirke içinde salça gibi olana kadar kaynatılır. Sonra, o ağrıyan yere kına gibi sivarlarsa inşallah ağrısı bir defada geçer, şifa bulur.

 Kenzü’l Sıhhati’l Ebdaniye 

 

Kenzü’l Sıhhati’l Ebdaniye