Basur Hemoroid İçin Şifalı Bitkiler

Eylül 17, 2018 0 ile Sifa-i Ruh

 

Tecrübe edilmistir :

Bevasir, basur hastalığı illetinden rahatsız olanların sirke, ekşi, acı, yoğurt, süt gibi gıdalardan perhiz etmesi gerekir. Çünkü bu hastalık bunlardan hoşlanmaz.

Daha da artar Dikkat edilmeli!

 

Bir kimseye bu hastalıktan bıkkınlık gelip hayattan ümidini keser halde bile olsa sağlığına kavuşturan deva şöyledir:

Bir baş sarımsağı kabuğu ile beraber ve kırk tane siyah üzümü çekirdeği ile beraber havanda dövüp merhem gibi olana kadar sonra bir bez içerisine koyup bağlanması lazımdır.

şiddetli beyasır hastalığı olan kimseyi bağlı olan bez üzerine oturtup, iki tarafını yorgan ile iyice bastırıp terleyene kadar Sabredip her ne kadar acırsa acısın acısına bakmayıp terledikten sonra yüzünü açıp terini ağır ağır kurutursa şifa bulur. Defalarca denenmiştir.

 

Başka bir deva türü:

Basur, hemoroid, mayasıl hastalık ları için, kurşunu törpüleyip, ince elekten geçirip, bal, kursun 90 gram, sakız 90 gram, sinameki 240 gram, seker 90 gram, tüm bu maddeleri iyice dövüp birbirine karıştırıp, kapalı bir şişe veya kapalı kavanozda saklayıp akşam ve sabah ceviz kadar yenilirse Allahın izni ile şifa bulurlar

 

Başka bir deva türü:

Yine Bevasır ve mayasıl için kanatlı çekirgenin ayaklarını dövüp üzerine bir sargı ile koyulursa makatta olan siğilleri döküp ve kurutur, giderir.

 

Diğer deva terkibi: İlgin (yilgin) ağacının birazını ya basur ve mayasılı olan kimsenin alt tarafında tütsü edilirse buhur duman oralara ulaşıp dumanının içinde kalırsa, hemoroidi, mayasılı kurutur.

 

Kenzü’l Sıhhati’l Ebdaniye